W czwartek 19 stycznia został zorganizowany przez panią Wiolettę Strączek wyjazd do Teatru im. Adama Mickiewicza w Cieszynie, na „Jasełka tradycyjne”. O godz. 15 wyruszyliśmy spod naszego kościoła i choć droga była bardzo śnieżna udało nam się szczęśliwie dotrzeć na miejsce.

W czasie podróży odmawialiśmy różaniec i koronkę do Miłosierdzia Bożego zawierzając Maryi i Panu Jezusowi ks. Proboszcza oraz nasze rodziny.

„Jasełka Tradycyjne”  to przepiękny spektakl przypominający narodziny Pana Jezusa w bardzo oryginalnej oprawie słowno-muzycznej, zawierający dużo pięknych kolęd i pastorałek. Co roku ogląda go kilka tysięcy osób, zwykle przybywających do teatru całymi rodzinami, by wspólnie uczestniczyć w tym niezwykłym beskidzkim kolędowaniu.

Jest to nie tylko przygotowane przez Zespół liczący ponad stu aktorów piękne widowisko muzyczne, ale zarazem forma przybliżenia do głębi tajemnicy zbawienia, do Pańskich narodzin. Służy temu powiązanie tekstów wygłaszanych przez aktorów na scenie z fragmentami pochodzącymi z Pisma Św. Znane i śpiewane przez wszystkich kolędy stają się naturalną formą uwielbienia Bożej miłości zarówno dla aktorów, jak i widzów. Wychodząc z teatru mogliśmy wszyscy podtrzymać ten radosny nastrój, zaopatrując się w zarejestrowane na kasetach magnetofonowych kolędy, śpiewniki, a także całe przedstawienia nagrane na płytach DVD. Charakterystyczny dla cieszyńskich jasełek jest ich niepowtarzalny scenariusz, wykorzystujący szereg elementów regionalnych oraz twórczości artystycznej samych cieszynian.

Uczestnikami tego wyjazdu było: 20 osób z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego oraz 32 osoby z naszej parafii.

foto: Wioletta Strączek

Komentarze  

0 #1 Piotr 2023-02-01 13:24
Bardzo dobra relacja słowna i wizualna (zdjęcia) z jasełek w Cieszyńskim Teatrze daje przekaz zadowolenia nie tylko uczestników. Dziękuję! Piotr
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najnowsze komentarze
 • Zofia 19.03.2023 08:53
  Piękne życzenia , dziękujemy i również życzę błogosławionego tygodnia .

  Czytaj więcej...

   
 • Ewa 08.03.2023 10:13
  Wieczny odpoczynek, racz mu dać, Panie!

  Czytaj więcej...

Pogoda
Pochmurno

9.37°C

Sosnowiec

Pochmurno
Wilgotnosc: 91%
Piatek 7.17°C / 14.21°C Deszczyk
Sobota 7.46°C / 11.97°C Deszczyk
Niedziela 1.56°C / 7.93°C SP_WEATHER_RAIN_AND_SNOW
Poniedzialek -1.05°C / 4.78°C Sniezek
Wtorek -1.81°C / 5.05°C Nieliczne chmury