Piątkowy wieczór można spędzać na wiele sposobów. Jednym z nich jest spotkanie z grupą młodych ludzi, która ma odwagę chcieć w życiu "czegoś więcej". Tą grupą jest Oaza czyli Ruch Światło-Życie.

W piątkowy wieczór 12 czerwca odbyło się wspólne spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza oraz Ruchu Światło-Życie, które zorganizował opiekun tych grup ks. Marcin Słodczyk.

Wolontariusze szkolnego koła Caritas z ZSO nr 5 w Sosnowcu wraz z opiekunami Wiolettą Dądelą i Dorotą Futymą ciężko pracowali przez cały rok. Opłaciło się. Podczas balu wolontariuszy w Restauracji "DorJan" 30 listopada rozstrzygnięto konkurs na najlepszą grupę wolontariacką. W tym roku po raz kolejny nasi uczniowie zwyciężyli i zajęli pierwsze miejsce.

W czasie Wielkiego Postu liturgia Kościoła porusza trzy główne tematy: postny mówiący o konieczności wyrzeczenia, pasyjny czyli rozważanie i kontemplowanie męki Jezusa Chrystusa oraz chrzcielny związany z przygotowaniem do chrztu dorosłych.  Dlatego właśnie czas Wielkiego Postu wybrano, aby przeprowadzić dla kandydatów do Bierzmowania nabożeństwo chrzcielne.

Każdego roku w naszej diecezji organizowane są rekolekcje dla maturzystów. Tegoroczne odbyły się 8 marca na Jasnej Górze.

Już po raz dwudziesty pierwszy nad Jeziorem Lednickim w pobliżu Poznania spotkały się tysiące młodych ludzi, aby wspólnie cieszyć się swoją wiarą i ją umacniać. Mieliśmy wielkie szczęście, że pod duchową opieką towarzyszących nam kapłanów – ks. Jana i ks. Artura mogliśmy wziąć udział w tym wydarzeniu.

Maj to świetny czas na wyjazd w górskie leśne tereny. Wiosna zachwyca swym pięknem i ciepłem. Wolontariusze Szkolnych Kół Caritas wyjechali w minionym tygodniu na wyjazd integracyjny do Górek Wielkich, aby doświadczyć uroków wiosennej aury.